+90-850-241-4545
.
İletişim
7 / 24 Avukatlık Desteği
·
Hukuki Danışmanlık
Acil Hukuki Destek
Ceza Hukuku Desteği

Polis ve Jandarmada İfade ve Sorgu

Bir suçun işlendiği iddiasıyla başlayan bir soruşturmada gerek mağdur gerekse şüpheli açısından verilecek ilk ifadeler son derece önemlidir. Nöbetçi avukat ekibimiz bu şekilde ifadeye çağrılan kişiler bakımından ya bizzat polis merkezine veya jandarma karakoluna gelerek ya da konunun ayrıntılarını telefonda dinledikten sonra telefonda hukuki danışmanlık ve yönlendirmede bulunarak avukatlık desteği sağlamaktadır.

Savcılık ve Mahkemede İfade ve Sorgu

Tutuklanmayı gerektiren ciddi suçlarda polis veya jandarma ifadesine ek olarak nöbetçi savcılar şüphelinin mevcutlu olarak adliyeye sevkini isteyip bizzat ifade alabilir. Bu şekilde adliyeye sevk edilen şüpheli savcıya ifade verdikten sonra adli kontrol veya tutuklama talebi ile sulh ceza mahkemesine sevk edilebilir.  Bu tür savcılık soruşturmaları ve ayrıca ifade ve sorgu işlemleri için uzman bir ceza avukatından savunma desteği alınması önemlidir.

Nöbetçi Avukat ile Yazılı Savunma

Bir soruşturmada taraf olan kişi, ister şüpheli isterse şikayetçi taraf olsun soruşturma dosyasına her zaman dilekçe sunabilir. Bu bakımından acilen avukata ihtiyaç duyan kişiler bu anlamda acil hukuki dilekçe yazım hizmetini nöbetçi avukat sitemizden alabilirler.

Related Posts

Güncel Yazılar

acil avukat
Acil Avukat Desteği
06/12/2020
ceza davaları
Ceza Davalarında Acil Avukat
26/10/2020
savcılık soruşturmaları
Acil Ceza Avukatı
26/10/2020

Bize Ulaşın

Acil avukat ve nöbetçi avukat desteği için 7/24 olarak bize +90-850-241-4545 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız