+90-850-241-4545
.
İletişim
7 / 24 Avukatlık Desteği
·
Hukuki Danışmanlık
Acil Hukuki Destek
Ceza Hukuku Desteği

Acil Avukat Desteği

Acil avukat kavramı, mesai saatleri sonrasından genellikle saat 17:00’den sonra ve ayrıca hafta sonu (cumartesi ve pazar) nöbetçi avukatlık hizmeti veren avukatları tanımlayan bir kavramdır. Haftaiçi ve mesai saatleri içerinde bir avukata ulaşmak son derece kolaydır. Ancak saat 18:00’den tüm hukuk bürolarında mesai saati sona erdiği için mesai dışı zamanlarda bir avukata ulaşmak ve avukat bulmak gerçekten imkansızdır. Kişilerin avukat ihtiyacı haftanın her günü ve günün her saati gündeme gelebilmektedir. Ancak mesai dışı zamanlarda avukatlara ulaşmak mümkün olmadığından nöbetçi avukat sitesi bu ihtiyaca cevap vermek için kurulmuştur.

Acil Avukata Danışma

Acil avukat ihtiyacı genellikle ceza hukuku alanında ortaya çıkmaktadır. Alkollü araç kullanma, yaralanmalı veya ölümlü trafik kazası, darp ve yaralama suçları, cinsel suçlar, uyuşturucu suçları, hırsızlık ve gasp türü suçlar günün her saatinde işlenebilmektedir. Bu tür suçlar işlendiğinde ise hem mağdur hem de şüpheli bakımından avukat ihtiyacı doğmaktadır. Dolayısıyla acil hukuki danışmanlık ve acil hukuki dilekçe yazımı her an gündeme gelebilen hukuki destek ihtiyaçlarıdır.

7/24 Ceza Avukatı Desteği

Ceza avukatı ihtiyacı özellikle gözaltı ve yakalama işlemleri ile ifade alma ve verme işlemlerinde ve ayrıca sorgu sırasında ortaya çıkmaktadır. Günün herhangi bir saatinde polis merkezi, jandarma karakolu, nöbetçi savcılık ve nöbetçi mahkeme nezdinde ifade ve sorgu işlemlerinde ceza avukatı desteğine gerek duyulmaktadır. Bu tür savcılık soruşturmaları ve ceza davaları gibi acil avukat ihtiyacı söz konusu olduğunda nöbetçi avukatlar olarak gününün her saatinde avukatlık hizmeti verebilmekteyiz. Acil avukat desteği ya avukatın bizzat ilgili soruşturma makamına giderek bizzat destek vermesi şeklinde olabileceği gibi uzaktan telefonla sözlü danışma ve yönlendirme şeklinde de olabilmektedir.

Havalimanı Acil Avukat Desteği

Acil avukat ve nöbetçi avukat ihtiyacının en sık duyulduğu yerlerin başında havalimanları gelmektedir. Hakkında yakalama kararı veya infaz aşamasında olan mahkumiyet kararı bulunan kişiler havalimanında yurda giriş yaptığında pasaport polisi tarafından yakalanmaktadır. Bunun yanında vize ihlali, deport olma veya oturum izni ihlali gibi durumlarda da havalimanı avukat desteği ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir.

Telefonda Acil Avukata Sorma Hizmeti

Nöbetçi avukatlar tarafından acil avukat ihtiyacı gündeme geldiğinde verilen bir başka hizmet ise uzaktan telefonda hukuki danışmanlık hizmetidir. Mesafe veya zaman sorunu nedeniyle avukatın bizzat hukuki yardıma gitmesinin mümkün olmaması halinde avukat telefonda gerekli danışma ve yönlendirme hizmetini verebilmektedir.

Cezaevi Görüşmesi İçin Avukat

CMK m.149/3’e göre; “Soruşturma ve kovuşturma evrelerinin her aşamasında avukatın, şüpheli veya sanıkla görüşme, ifade alma veya sorgu süresince yanında olma ve hukuki yardımda bulunma hakkı engellenemez, kısıtlanamaz” hükmünü içermektedir.  Bu itibarla; tutuklu olan kişi ister şüpheli ister sanık olsun savunma hakkı kapsamında bir avukatla görüşme hakkı hakkına sahiptir. Kanun maddesinden anlaşılacağı üzere cezaevinde bulunan kişilere de acil avukat hizmetinden herhangi bir kısıtlamaya tabii olmaksızın 7 gün ve 24 saat boyunca yararlanabilirler.

Related Posts

5 Responses
    1. Uzaklaştırma kararını görmeden size yönelik mahkemenin ne tür tedbirlere hükmettiğini bilmeden net bir yorum yapmak mümkün değil. Eğer eve yaklaşmama şeklinde bir tedbir varsa kararda o zaman eve gitmeniz kararın ihlali anlamına geleceği için tazyik hapsi almanız gündeme gelebilir.

  1. Teminat senedi nasıl iptalini isteye biliriz sened de yüklü miktarda para var ve mülk sahibinin oyununa maruz kalındı ve kendi aramızda yapıldı bı sened noter veya banka huzurunda değil bunu nasıl iptal edebiliriz

Güncel Yazılar

ceza davaları
Ceza Davalarında Acil Avukat
26/10/2020
savcılık soruşturmaları
Acil Ceza Avukatı
26/10/2020
acil avukata danışma
Acil Hukuki Danışmanlık
26/10/2020

Bize Ulaşın

Acil avukat ve nöbetçi avukat desteği için 7/24 olarak bize +90-850-241-4545 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız