+90-850-241-4545
.
İletişim
7 / 24 Avukatlık Desteği
·
Hukuki Danışmanlık
Acil Hukuki Destek
Ceza Hukuku Desteği

Sorular & Cevaplar

Nöbetçi Avukat Hizmeti Hakkında Akla Gelen Sorulara Cevaplar

Sorular ve Cevaplar

Nöbetçi avukat olarak hangi tür hukuki işlemler yapıyorsunuz?

Gözaltı ve yakalama durumlarında ifade ve sorguya katılma, şüpheli veya mağdur tarafın vekili olarak yasal haklar ve hukuki durum konusunda bilgilendirme, hukuki tavsiye ve yönlendirme hizmetlerinin yanında temsil ve savunma desteği verilmektedir. Bunun yanında uzaktan telefonla hukuki danışmanlık ve hukuki tavsiye hizmeti sağlanmaktadır.

Nöbetçi avukat olarak farkınız nedir?

Nöbetçi avukat olarak farkımız mesai saatleri dışında ve haftasonu günlerde de özel avukatlık hizmeti veriyor oluşumuzdur.

Nöbetçi avukatın, ücretsiz atanan avukatlardan farkı nedir?

Devlet tarafından ücretsiz olarak temin edilen avukatlar, baroların CMK servisinde görev alan avukatlardır. Ancak bizim verdiğimiz avukatlık hizmeti özel avukatlık hizmeti kapsamındadır. CMK avukatları, esasen avukatlık desteği vermek için değil hukuka aykırılık yaşanmaması ve adil yargılanma hakkının ihlal edilmemesi için “gözlemci” özelliği ön planda olan avukatlardır. Atama yoluyla görevlendirilen CMK avukatlarının, özel olarak tutulan bir avukatın sağlayacağı savunma, dilekçe yazma gibi kapsamlı hukuki yardımlar yapması beklenmez. Ayrıca CMK avukatlarının ekseriyetle tecrübe kazanmak için bu serviste görev yaptığı bilinmektedir. Dolayısıyla, nöbetçi avukat hizmeti özel avukatlık desteği olup CMK avukat desteğinden tamamen farklıdır.

Avukatlık ücretleriniz nedir?

Avukatlık ücretleri verilecek avukatlık hizmetinin içeriğine göre değişmektedir. Güncel ücretler konusunda bilgi almak için bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Acil avukat ihtiyacınız için bize ulaşın

+90-850-241-4545

7/24