+90-850-241-4545
.
İletişim
7 / 24 Avukatlık Desteği
·
Hukuki Danışmanlık
Acil Hukuki Destek
Ceza Hukuku Desteği

Havalimanı Avukat Desteği

Havalimanı avukat hizmeti, havalimanında gözaltı ve yakalama gibi durumlarda verilen hukuki destektir. Özellikle yurt dışına giriş çıkışların yoğun olduğu hava alanlarında yapılan adli işlemler kamu güvenliği açısından da büyük önem arz eder. Hava alanında yakalanan şüpheli veya sanıkların sorgulamaları, soruşturmaları ve diğer adli işlemlerinin hızlı ilerlemesi için büyük hava limanlarına mahkemeler açılmıştır.  Bu sayede havalimanlarında haklarında adli işlem yapılan kişilerin saatlerce hava alanı karakolunda bekletilip şehri merkezindeki adliyelere götürülmeleri gibi uygulamaların son bulması hedeflenmiştir.

Havaalanında Yakalama ve Gözaltı İşlemleri

Hakkında yakalama kararı bulunan ya da hakkında kesinleşmiş ve infaz aşamasına geçilmiş mahkumiyet kararı olan şahısların yakalanması ve gözaltına alınması süreçlerinde nöbetçi avukatlar olarak ifade ve sorgu işlemleri aşamalarında ceza avukatı desteği verilmektedir. Havalimanında avukat desteği bazen bir suç nedeniyle gerçekleşene yakalama ve gözaltı nedeniyle olabileceği bazen de sahte pasaport nedeniyle de olabilir. Hangi hukuki gerekçeyle olursa olsun bu durumda olan kişilerin ifade vermeden önce avukat danışmanlığı alması önemlidir.

Deport İşlemlerinde Avukat Desteği

Vize ihlali veya vize iptali gibi durumlar nedeniyle deport işlemi yapılan kişiler için hukuki danışmanlık ve hukuki yardım ve avukat desteği sunulmaktadır. Vize ihlali, oturum izni ihlali, yurda giriş yasağı gibi durumlar bu tür avukatlık hizmetleri kapsamına girmektedir. Bu anlamdaki havalimanı avukat ihtiyacı daha çok yabancı uyruklu kişiler için gerekli olmaktadır. Yabancılar hukuku kapsamında verilecek idari kararlar için başlatılacak idari dava süreçleri de yine bu hukuki kapsamdadır.

Gümrük Kanunlarına Muhalefet İşlemlerinde Hukuki Yardım

Gümrük kanunlarına muhalefet, yolcu beraberinde getirilen ve kaçak eşya sınıfına giren eşyalar nedeniyle başlatılan yasal süreçler, gümrük tebliğlerindeki limitlerin üzerinde nakit para altın veya benzeri değerler nedeniyle yapılan yasal işlemlerde avukat desteği sağlanmaktadır. Kaçak eşya, gümtük kaçakçılığı gibi suçlamalar durumunda verilecek ilk ifade son derece önem taşıdığından bu tür bir suçlama altında olan kişilerin acil avukat desteği hizmeti alması tavsiye edilmektedir.

Havalimanı kapsamında ihtiyaç duyulacak her türlü acil avukat ve hukuki danışma hizmetleri için bize 7/74 ulaşabilirsiniz.

1 Response
  1. merhaba, türkiye’ye girmem yasaklanmıştı, bugün yeni bir vizem var, havaalanında girmem engellenirse yardımınıza ihtiyacım var teşekkür ederim

Güncel Yazılar

acil avukat
Acil Avukat Desteği
06/12/2020
ceza davaları
Ceza Davalarında Acil Avukat
26/10/2020
savcılık soruşturmaları
Acil Ceza Avukatı
26/10/2020

Bize Ulaşın

Acil avukat ve nöbetçi avukat desteği için 7/24 olarak bize +90-850-241-4545 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız