+90-850-241-4545
.
İletişim
7 / 24 Avukatlık Desteği
·
Hukuki Danışmanlık
Acil Hukuki Destek
Ceza Hukuku Desteği

Acil Ceza Avukatı

Ceza davası veya diğer adıyla kamu davası, savcılık soruşturmaları sonunda suçun işlendiğine dair yeterli şüphe oluşturan delillerin varlığı halinde savcılar tarafından açılan davalardır. Ceza davalarına giden aşama kuşkusuz ceza soruşturmasındaki ifade ve sorgu işlemleri ile deliller kapsamında şekillenmektedir. Adil yargılanma hakkı bakımından şüpheli veya sanığa savunma hakkı bakımından herhangi kısıtlayıcı bir muamele uygulanmamalıdır. Ayrıca ceza soruşturma veya davasında tarafların avukata her durumda ulaşabilir olmalıdır. Bunun yanı sıra, mağdur ve müştekiler için de avukatın her an ulaşılabilirliğinin sağlanması önemlidir. Bazı ceza hukuku problemler haftasonu veya avukatların mesai yapmadığı saatlerden gündeme gelebilir. Bu gibi durumlarda nöbetçi ceza avukatı gereksinimi doğmaktadır.

Nöbetçi Ceza Avukatı

Sulh Ceza Mahkemeleri, resmi kurumların  standart mesai saatlerinden farklı olarak mesai saatleri dışında da nöbetçi olarak görevlidir. Savcılık soruşturmalarında  tutuklama kararı verme yetkisi Sulh Ceza Mahkemelerindedir. Dolayısıyla, bir ceza soruşturması söz konusu olduğundan suç niteliğine göre cumhuriyet savcısı, şüphelileri sorgu hakimliği olarak Sulh Ceza Mahkemesine gönderilebilir. Sulh ceza hakimi ise şüphelinin sorgusunu yapar ve savunmasını alır. Sulh ceza mahkemelerindeki bu tür sorgulama işlemleri gece geç saatlere kadar sürebilmektedir. Ceza davalarında ifade ve savunma işlemleri için ve ayrıca acil hukuki dilekçe yazımı için avukat desteği ya da hukuki danışmanlık için nöbetçi avukat ekibimizden avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

Ceza Hukuku Danışmanlığı

Bazı durumlarda mesait saatleri dışında acil ceza avukatı ihtiyacı gündeme gelebilmektedir. Örneğin trafik kazası veya bir kavganın yaşanması gibi durumlarda insanlar nöbetçi ceza avukatına ihtiyaç duymaktadır. Bunun yanında kişiler gözaltına alınması veya bir suç şüphei nedeniyle yakalanması durumunda özel avukat ihtiyacı mevzu bahis olmaktadır. Teknik bir alan hukuktan, ortalama vatandaşların hukuk bilgisi bu tür acil durumlarda yeterli olmamakta ve kişiler avukata danışma ihtiyacı hissetmektedir. Nitekim yaşanan bir hukuki problemin tam anlaşılması ve olası hukuki suçları konusunda bilgi edinilmesi için acil hukuki danışmanlık gerekmektedir. Bu tür beklenmeyen durumlarda ilgili kişiler telefon yoluyla bizden yönlendirme ve hukuki tavsiye alabilirler. Ayrıca İstanbul il sınırları içinde de bizzat ilgili adli merci içinde acil ceza avukatı desteği vermekteyiz.

Related Posts

Güncel Yazılar

acil avukat
Acil Avukat Desteği
06/12/2020
savcılık soruşturmaları
Acil Ceza Avukatı
26/10/2020
acil avukata danışma
Acil Hukuki Danışmanlık
26/10/2020

Bize Ulaşın

Acil avukat ve nöbetçi avukat desteği için 7/24 olarak bize +90-850-241-4545 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız